قفل دیجیتال هوشمند الکترونیکی (هوشمندسازی)این قفل دیجیتال که با نام های قفل هوشمند و قفل الکترونیکی و دستگیره الکترونیکی و دستگیره دیجیتال نیز در بازار شناخته می شود، نسل جدیدی از تجهیزات الکترونیکی مرتبط با خدمات هوشمند سازی ساختمان و همچنین دکوراسیون داخلی و زیباسازی، و امنیت دسترسی (اکسس کنترل) و کنترل تردد می باشد که جایگزینی بسیار پیشرفته و زیبا برای قفل های معمولی سنتی و دستگیره های معمولی سنتی می باشد.


 


قفل های هوشمند دیجیتال امروزه در انواع مختلف و با ظاهری بسیار زیبا و متنوع برای سلیقه های مختلف در بازار وجود دارد. از آنجایی که قفل دیجیتال و دستگیره الکترونیک در زمینه هوشمند سازی ساختمان بسیار کاربردی می باشند، تقریبا اکثر کمپانی های فعال در زمینه تولید محصولات مرتبط با هوشمند سازی و BMS نیز قفل های دیجیتال و دستگیره های الکترونیکی خود را راهی بازار نموده اند.

براساس محل استفاده این مدل قفل های دیجیتال، به دو دسته اصلی تقسیم بندی می شوند:
قفل های دیجیتال هتلی: این نوع قفل های دیجیتال متناسب با نیاز هتلداری ساخته شده اند و نحوه کارکرد این نوع محصولات به گونه ای است که قفل دیجیتال به صورت اتصال به یک دستگاه کارت خوان که معولا در لابی هتل کار گذاشته می شود متصل می شوند و تمامی کارهای قفل از طریق دستگاه کارت خوان در لابی هتل صورت می گیرد.
قفل های دیجیتالی مخصوص خانه های مسکونی و ادارات : این نوع قفل های دیجیتال در دو نوع قفل الکترونیک دیجیتال سلطنتی یا کلاسیک و قفل الکترونیکی دیجیتال مدرن در بازار عرضه می شوند که این قفل های دیجیتال با باتری قلمی کار می کنند و نیازی به هیچ دستگاه جانبی برای شناسایی و تعویض رمز و اثر انگشت ندارند و فقط صاحب قفل می تواند این کار را انجام دهد.

از انواع دستگیره های دیجیتال و قفل های الکترونیکی هوشمند می توان به موارد زیر اشاره نمود:
قفل دیجیتال رمزی- قفل دیجیتال اثر انگشتی- قفل دیجیتال کارتی- قفل دیجیتال تشخیص چهره- قفل دیجیتال بیومتریک 


این قفل های دیجیتالی زیبا و درب های ضد سرقت امن در کنار یکدیگر و همراه با سایر تجهیزات امنیتی و سیستم های حفاظتی و سیستم های هوشمند سازی، امنیت را به همراه تکنولوژی های روز دنیا ارائه می دهند. در این میان کمپانی های بزرگی همچون سامسونگ، گیت من و اچ گنگ و ... به عنوان برخی از معتبرترین برندهای حال حاضر تولید کننده قفل های الکترونیکی دیجیتال، محصولات خود را با بهترین کیفیت و کارایی در تمام جهان ارائه می نماید که شرکت کارن با داشتن تمامی محصولات این برندهای معروف کره جنوبی گامی بزرگ در جهت امنیت و آسایش شما عزیزان برداشته است.