خانه هوشمند سامسونگ

در رأس این طرح نیز یک برنامه خاص قرار دارد که از طریق یک سرور مبتنی بر ابر، کلیه اطلاعات مربوط به ابزارهای پوشیدنی (نظیر عینک هوشمند و ساعت)، تلفن، ورود و خروج به منزل توسط قفل الکترونیکی و موارد دیگر را دریافت نموده و آنها را به جریان در می‌آورد. از طریق سیستم کنترل این خانه هوشمند هم می‌توان نور و دمای هوای منزل را با استفاده از تلفن همراه یا تبلت خود مدیریت نمود. در عین حال یک خانه هوشمند از فرامین صوتی نیز پشتیبانی می‌کند: برای نمونه اگر عبارت «بیرون رفتن از منزل» را برای ساعت Galaxy Gear خود به زبان بیاورید سیستم به صورت خودکار لامپ‌ها و برخی از لوازم خانگی مشخص را خاموش می‌کند که قطعا یخچال شما در این میان قرار ندارد.

خانه هوشمند

همچنین در این سیستم می توانید ورود و خروج منزل را توسط قفل های دیجیتال کنترل نمایید تا در صورت نیاز و حضور نداشتن در خانه از راه دور، توسط گوشی های هوشمند، ورود و خروج منزل خود را مدیریت کنید.

قفل دیجیتال

زمانی که اهالی منزل از خانه خارج شدند می‌توانند از قابلیت دیگر این سیستم با نام Home View استفاده نمایند و با استفاده از دوربین‌ها یا لوازم دوربین‌دار داخل منزل از اوضاع و احوال خانه خود باخبر شوند. به این ترتیب نه نیازی به سیستم‌های مراقبتی خواهید داشت و نه خرید دوربین‌های گران قیمت مدارد بسته! کمپانی سامسونگ همچنین اعلام کرده است که در کنار این سیستم، پروتکل نرم‌افزاری پیشرفته ای را با هدف ایجاد یک اکوسیستم جدید ارائه کرده است که سامسونگ و محصولاتش در مرکز آن قرار خواهد داشت.

خانه هوشمند سامسونگ    

منبع : کارن