دستگیره هوشمند/دستگیره الکترونیکی

قفل‌های دیجیتال اثرانگشتی که با استفاده از سنسور اثر انگشت و بلوتوث کار می‌کنند مدت‌ها است که در بازار موجود هستند. اما امروز از دستگیره‌ هوشمند با ترکیب هر دو ویژگی اثرانگشت و بلوتوث رونمایی شد. در این دستگیره دیجیتال که Olu نام دارد مانند قفل‌های الکترونیکی اثرانگشتی که در گذشته معرفی شده‌ بودند، شما از طریق ارتباط با تلفن هوشمند قابلیت‌ کنترل دستگیره و ویژگی های آن را دارید. با استفاده از نرم‌افزار ویژه‌ی تلفن هوشمند، باز شدن یا قفل شدن درب یا حتی شناسایی افرادی که وارد خانه یا اتاق شده‌اند، امکان پذیر می‌شود.

در ضمن برای مهمان‌های خانه نیز به مدت محدودی می‌توانید زمان عبور تعیین کنید تا آنها، به راحتی و بدون مشکل قادر به رفت و آمد در خانه شما باشند. به کمک سنسور اثر انگشت تعبیه شده برروی دستگیره درب، اجازه عبور افرادی که در گذشته به این دستگیره دیجیتال معرفی شده‌اند را می‌دهید. طبق گفته‌ی سازندگان با توجه به استفاده از قدرتمندترین سنسور اثر انگشت در این دستگیره هوشمند، امکان گول زدن آن تقریبا غیر ممکن است.

به گفته‌ی سازندگان استفاده از دو عدد باتری AA‌  -در صورت استفاده روزمره عادی- به مدت ۲ سال شارژ دارد. سازندگان به فکر زمانی که باتری تمام می‌شود نیز بوده‌اند، در صورتی که باتری دستگیره تمام شود یک باتری جانبی تعبیه شده به مدت محدودی شارژ لازم برای عبور از در را می‌دهد. در صورت اتمام باتری مربوطه نیز شما قادر به اتصال یک کابل microUSB برای کار انداختن دوباره این قفل الکترونیکی اثرانگشتی هستید.

دستگیره هوشمند Olu احتمالا در سال ۲۰۱۶ با قیمتی معادل ۱۵۹ دلار عرضه می‌شود.

منبع : samsungddl